Piątkowa kawa z psychologiem sportu

Rozwój młodego zawodnika piłki nożnej musi przebiegać harmonijnie. Nie możemy postrzegać gracza tylko poprzez pryzmat jego boiskowych umiejętności. Izolować jego potencjału do wykonanej akcji czy też ostatniego spotkania.  Piłkarza powinniśmy rozpatrywać jako złożoną i niezwykle skomplikowaną całość. Holizm spojrzenia oraz umiejętność pracy nad poszczególnym składowymi, pozwoli maksymalnie wykorzystać drzemiący w Nim potencjał.

Utarło się stwierdzenie – „Dobry trener musi być dobrym psychologiem!”. Jest to słuszna teza! Jednakże, trener jako menadżer kompetencji członków swojego sztabu – musi także potrafić wykorzystać wiedzę i doświadczenie innych. Dlatego Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej rozpoczyna współpracę z licencjonowanym psychologiem sportu – Panią Sandrą Kalinowską.

„Piątkowa kawa z psychologiem sportu” – to cykl artykułów, wywiadów oraz ciekawych porad które przybliżą specyfikę pracy z mentalnością młodego sportowca. Mamy nadzieję,  że pochylenie się nad uwarunkowaniami psychologicznej strony rywalizacji sportowej zmotywuję trenerów oraz rodziców do zacieśnienia współpracy i wspólnego realizowania wizji rozwoju ich podopiecznych. Uważamy, że tylko wspólne i jednolite komunikaty pozwolą na harmonijny osiąganie kolejnych etapów piłkarskiego rozwoju – od zabawy do rywalizacji i współzawodnictwa.

piątkowa kawa z